volunteer-day

DÜNYA GÖNÜLLÜLER GÜNÜ ve ISGF DEN HABERLER..

Birleşmiş Millletler Genel Kurulu, 1985 yılında, gönüllü çalışmaları ve faydalarını dünya çapında duyurmak ve gönüllü programlara katılımı arttırmak amacıyla ‘5 Aralık’ tarihinin her yıl Dünya Gönüllüler Günü olarak kutlanmasına karar vermiştir. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 123 ülkede 5 Aralık, Dünya Gönüllüler Günü olarak kutlanmaktadır.

Uluslararası Gönüllüler Günü vesilesiyle,

wosm

WOSM Mesajı,

Gönüllüler, İzci Hareketi’nin can damarıdır .Gönüllü temelli ve gönüllü liderliğindeki İzcilik hareketi kurulduğundan beri, her kesimden milyonlarca genç insan yerel topluluklarında daha iyi bir dünya yaratmak için Özverili, çalışmalarda bulunmuşlardır. Bugün, dünya çapında 50 milyondan fazla izci var. Amaç 100 milyondan fazla genç insanın aktif izcilik yapması,ve İzciliği dünyanın en önde gelen gençlik hareketi yapmaktır.

ISGF Başkanı Sn.Mathius Lukwago’nun mesajı,

Hepimiz için önemli bir gün olan Uluslararası Gönüllüler Günümüzü sizinle kutlamak isterim.
Organizasyon faaliyetlerimizin ,gönüllülerimizin iyi niyetine bağlı olduğunun farkındayız.
Gönüllüler, her geçen gün yaptığı hizmetler aracılığıyla Dünyanın gelişmesine ve iyileştirilmesine katkıda bulunuyorlar.

Gönüllü çalışmaları desteklemek için yaptığınız her çalışmanızdan dolayı sizi tebrik ederiz.
Bu gün, ISGF olarak, gönüllülük enerjimizi ve sevgimizi, değerli organizasyonumuzu geliştirmek için yoğunlaştırmamız önemlidir.
Teşekkürler.

İGD,

Tüm Dünyada, Gönüllülerin değerinin ve öneminin vurgulandığı bu süreçte,Ülkemiz de İzciliğe yıllarca emek vermiş, değerli kardeşlerimize,gerekli değerin verilmediği bir gerçektir.

İzci andını içmiş,Gerçekten gönüllü,Gücünü siyasetten değil, İzcilik temellerinden alan tüm camiamızın, gönüllüler gününü kutluyoruz.

SON SÖZ,

EN DEĞERLİ ŞEY,BAŞKALARININ HAYATINA MUTLULUK GETİRMEKTİR.

Baden POWELL

Saygılarımızla..

İZCİLİK GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ
Yönetim Kurulu